Panos & Stavros

Home > - Plants > Salvia splendens

Salvia splendens

Author:Sellow ex Roem.& Schult.
Family:Lamiaceae(Labiatae).
Common Name:Scarlet Sage,Annual salvia,scarlet sage.
Habitat:Southern Brazil.
-------------------------
Salvia / Σάλβια
Γένος φυτών από την οικογένεια Lamiaceae.
Περιλαμβάνει περίπου 900 είδη που προέρχονται από τροπικές και υποτροπικές περιοχές.
Τα φύλλα τους πολλές φορες είναι αρωματικά και τα λουλούδια τους έχουν έντονα χρώματα.


Salvia splendens
1
Salvia splendens
151 views
 
Salvia splendens
2
Salvia splendens
127 views
 
Salvia splendens
3
Salvia splendens
160 views
 
Salvia splendens
4
Salvia splendens
144 views
 
powered by Fotki